• ankaradisdoktoru.com.tr
  • +90 555 754 61 88

Ankara Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Hastaların istediği estetiğe kavuşması için yaptığımız diş eti şekillendirmesi ile başlayan, hastaya uygun kaplama yöntemi seçilerek devam ettiğimiz tedavi biçimidir. Zirkonyum, Lamine(yaprak), E-max, Monolitik vb. kaplama çeşitleri kullanılmaktadır.

Ankara Gülüş Tasarım Polikliniği

Hastamız kliniğe bu işlem için ilk geldiğinde yapılacaklar; fotoğraflarının alınması ve dişlerin işlem sonrası oluşacak görünümünün model üzerinde hastaya gösterilip beraber düzenlemeler yapılmasıdır. İşleme diş eti şekillendirmesi ile başlanır.

Ankara Güzel Gülüş

Sonrasında dişlerde aşındırma işlemi uygulanır ve ölçü alınır. Maksimum 2-3 gün içerisinde de işlemler tamamlanır. Gülüş tasarımı estetik beklenti ile gelen, ön dişlerinde kırık veya çatlak olan, dolguya izin vermeyen büyüklükte çürükleri olan, çapraşıklıkları veya dişler arasında boşlukları olan, kapanış bozukluğu olan vb. sıkıntılara sahip hastalarımıza uygulanır.

Gülüş tasarımı nedir?

Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri ”gülüş tasarımı”dır. Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.
Gülüş tasarımı hangi işlemleri içerir?
Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olacağından yapılacak olan işlemler kişiye özel olarak belirlenir. Bu işlemler belirlenirken hastanın; yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri gibi faktörler dikkate alınır.
Ankara Uygun Gülüş Tasarımı
Öncelikle var olan çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir, diş temizleme işlemleri uygulanır. Sonrasında ise hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir. Bu işlemler genellikle; gingivektomi adı verilen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma (bleaching) yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla telafi edilmesi, porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi) olarak sayılabilirler. Gülüş tasarımı ankara