• ankaradisdoktoru.com.tr
  • +90 555 754 61 88

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişlerinin rengi ile ilgili rahatsızlık duyan hastalarımıza yapabildiğimiz; ev tipi, ofis tipi, kombine tip, biyolojik tip olmak üzere çeşitleri bulunan tedavi yöntemidir. En sık kullanılan ofis tipi yönteminde dişler klinik ortamında lazer ile; en az 2-3 ton açılır.

Ankara Diş Beyazlatma

Ev tipi yöntemde ise hastalara özel plaklar yapılır ve ev tipi jeller ile evde uygulamasını hastalar kendileri yapar. Kombine tip beyazlatma; ofis ve ev tipi beyazlatmanın beraber yapıldığı bir yöntemdir.

Ankara Diş Beyazlatma Doktoru

Biyolojik beyazlatma ise yine lazer ile uygulanır, kök yüzeyleri açığa çıkan diş eti çekilmesi olan hastalarda, yoğun hassasiyeti olanlarda kullanılır. Beyazlatma tedavisi minimum hassasiyet ile biten önerilere uyulduğu takdirde uzun yıllar kalıcılığı olan tedavi yöntemidir.

Ankara Uygun Diş Beyazlatma – Ankara Diş Beyazlatma Makinası

Hidrojen Peroksit veya Türevleri kullanılarak yapılan bir ağartma (renk açma) işlemidir. Kullanılan maddeler oksijen (0) açığa çıkarır. Oksijenin ayrılmasıyla birlikte dişin rengi de  açılır. Bu işlem; sarı, kahverengi veya gri renkli dişleri olan kişilerin daha beyaz dişleri olmasını sağlamaktadır.

Ankara Diş Beyazlatma Agartma İşlemi

Beyazlatma, ağız hijyeni iyi olan sağlıklı diş ve dişetlerine sahip hastalara uygulanmalıdır. Kozmetik bir ürün olan diş beyazlatma sistemleri her hasta için uygundur diye bir kural yoktur.

Ankara Diş – Ankara Diş Hekimi – Ankara Dişçi

Günümüzde hastaların kendi kendilerine uygulayabildikleri veya hekim tarafından hastalara uygulanan tipler olmak üzere birçok çeşit diş beyazlatma yöntemleri mevcuttur.
Ankara Acil Diş Doktoru
Her zaman, hastaya hangi tip diş beyazlatma yönteminin uygun olduğuna mutlaka diş hekimi karar vermelidir.
Acil Diş Doktoru Ve Beyazlatma
Beyazlatıcı Diş Macunları
Dişlerin üzerinde bulunan lekeleri içlerindeki abresiv maddeler sayesinde dişler üzerindeki lekelerin uzaklaştırılmasını sağlarlar. Bu macunlar içlerinde beyazlatıcı madde olan hidrojen peroksit ihtiva etmedikleri için dişlerin derin tabakalarına nüfus etmezler ve sadece yüzeysel lekeleri uzaklaştırabilirler. Bu beyazlatıcı diş macunları dişin rengini 1 tona kadar açabilmektedirler. Oysaki hekim tarafından uygulanan ofis tipi beyazlatma tekniğinde dişin rengi 8 tona kadar beyazlatılabilmektedir.
Beyazlatıcı Jeller ve Bantlar
Beyazlatıcı jeller hasta tarafından dişlerin yüzeyine küçük fırçalar yardımıyla sürülen peroksit bazlı şeffaf jellerdir. Genellikle günde 2 sefer 14 gün boyunca uygulanırlar. Beyazlatıcı bantlar ise peroksit bazlı jelle kaplanmış görünmez şeffaf bantlardır ve hasta tarafından dişlerin üzerine yapıştırılarak uygulanırlar. Her 2 tip beyazlatma sisteminde de ilk birkaç gün içinde anlık 4 ay sonunda ise nihai beyazlatma sonuçları elde edilmektedir. Ancak bu metodlar hekim kontrolünde gerçekleştirilmediği ve kullanılan beyazlatıcı ajanların içerikleri hekim bilgisi dışında olduğu için hastalara tavsiye edilmemektedir.